شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

مبلمان باغی ویلایی و مبلمان فضای بازشرکت کنزی

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

نگاهی بر چتر و سایبان فضای باز

Umbrella and canopy

هر چند نور خورشید سرشار از ویتامین D است، ولی نشستن دراز مدت در معرض آن باعث آفتاب سوختگی شده و همچنین برای پوست شما نیز مضر است. به ویژه هنگامیکه تابستان فرا می رسد شما دوست خواهید داشت که از فضای باز خود زیر یک سایه مطبوع لذت ببرید.
خوشبختانه، روش های زیادی برای در امان ماندن از اشعه های خورشید وجود دارد که یکی از آنها چتر و سایبان است. این اقلام ساخته شده از پارچه های مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی هستند و فضای باز مورد استفاده شما را گسترش می دهند. بیایید نگاهی به گزینه های موجود به هنگام سفارش یک چتر و سایبان قابل حمل بیاندازیم:


اجزای چتر و سایبان

این اقلام از اجزای مختلفی تشکیل شده اند و بیشتر این قطعات به هنگام خرید به شما تحویل داده شده و برخی دیگر به صورت مجزا فروخته می شوند.

چارچوب چتر و سایبان

سازه ای که پایه ها و چارچوب سایبان را نگه می دارد به دو صورت مرکزی و طره ای طراحی می شوند. وابسته به نوع پایه ها، اتصالات و کش ها، شکل های مختلفی برای چتر و سایبان و چارچوب و نوع مصالح سازنده آنها تعریف می شود از قبیل: چوب، فایبرگلاس و آلومنیوم.
به علاوه، اغلب چتر و سایه بان ها قابلیت تغییر زاویه دارند و به شما این امکان را می دهند کنترل بیشتری بر روی جهت قرار گیری آنها وابسته به محل قرار گیری خورشید داشته باشید.

پارچه چتر و سایبان

پارچه بر روی چارچوب قرار می گیرند که سایه مورد نظر شما را ایجاد کند. این پارچه در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت می کند از قبیل هوای بارانی و اشعه ماورائ بنفش. درحقیقت، برخی پارچه ها باعث می شوند قطرات آب از یکدیگر جدا شوند که تمیزکاری آن را به هنگام جمع کردن و تا کردن سایبان راحت تر می کند.

شالوده سایبان

چتر و سایه بان فضای باز دارای تنوع بسیار هستند و با روش های مختلف نصب می شوند. شما ممکن است
مبلمان فضای باز زیادی دیده باشید که یک چتر بر روی آنها سایه گسترانیده است و ستون نگهدارنده در وسط میز غذا خوری واقع شده است.

شما کار مشابهی را در چترها و سایبان های مدرن می توانید انجام دهید اما گزینه های بدون پایه های نیز در بازار موجود می باشد. شالوده های سایه بان از مواد مختلفی از قبیل پلاستیک های قالب شده، آهن و فولاد نورد شده به منظور نگهداری چارچوب سایه بان ساخته می شوند و به شما این امکان را می دهند که آنها را در هر مکانی که نیاز به سایه دارید قرار دهید که می تواند بر روی صندلی های اطراف استخر باشد یا بر روی میز غذاخوری شما در فضای باز.
اغلب این شالوده ها به صورت جداگانه فروخته می شوند.

قابلیت های دیگر

برخی سایبان ها دارای دو لایه هستند که قسمت بالایی آن کمی از پارچه چتر فاصله می گیرد. این ساختار به باد و گرما اجازه می دهد از درون چتر به بیرون منتقل شوند و احتمال ضربه دید چتر کاهش یافته و فضای زیر چتر خنک تر شود.

چتر و سایبان در فضای باز

اگر شما به طور منظم چتر و سایبان خود را تمیز کرده و از آن مراقبت کنید باعث می شود جلوه بهتری داشته باشد و بیشتر عمر کند اما در غیر اینصورت به مرور زمان چهره ای خشن و نامنظم به خود گرفته و از بین می رود. مشابه هر چیز دیگری این اشیا نیز اگر مورد رسیدگی قرار نگیرند گرد وغبار به خود می گیرند و محل مناسبی برای تجمع آن نیز محسوب می شوند. اما با رسیدگی مداوم و تمیزکاری آن می توانید از این امر جلوگیری کنید.

اغلب این سایبان ها به راحتی با استفاده از مایع ظرفشویی و آب قابل تمیزکاری خواهند بود. از صابون های خشن و سابنده استفاده نکنید چرا که باعث صدمه دید پارچه سایبان شما خواهند شد. در اکثر مواقع شما قادر خواهید بود پارچه را همراه با سایر لباس های خود در ماشین لباسشویی بشویید. اگر به اندازه کافی تمیز نشد می توانید با استفاده از یک برس سخت قسمت های کثیف را به آرامی بسایید. مراقبت باشید که سابیدن محکم باعث صدمه زدن به پارچه چتر و سایه بان شما خواهد شد. چارچوب چتر و سایبان ها نیز مشابه پایه های خیمه با استفاده از صابون غلیظ و آب شسته می شود. پس از اتمام عملیات شستشوی پایه ها و پارچه ، آن را مجددا در محل خود نصب کنید تا در برابر تابش مستقیم نور خورشید به طور کامل خشک شود.

Umbrella-and-canopy

از خشک بودن تمام قسمت های پایه ها مطمئن شوید چراکه وجود هر گونه رطوبت بر روی آنها باعث ایجاد زنگ زدگی می شود و شما می توانید برای جلوگیری از وقوع آن از یک تکه حوله پارچه ای برای خشک کردن آن استفاده کنید. اگر علاقه ای به استفاده از آب و صابون برای تمیزکاری وسیله خود ندارید می توانید از روش دیگری که استفاده از دستگاههای شوینده تحت فشار است استفاده کنید. اما به هنگام استفاده از این روش باید بیشتر مراقب باشید چرا که شدت آب به اندازه ای است که به راحتی می تواند سوراخی بر روی چتر و سایبان ایجاد کند. به همین دلیل بهتر است از فشار آب کم شروع کرده و به تدریج و متناسب با میزان سختی لکه ها برای زدودن آنها فشار آب را در دستگاه افزایش دهید. پس از آن از خشک بودن پارچه مطمئن شوید و بعد آن را تا کرده و جمع کنید.

همچنین پارچه سایبان را می توانید در ماشین های لباسشویی معمولی نیز بشویید اما قبل از این کار حتما باید برچسب روی پارچه را بررسی کنید که آیا قابل شستشو می باشد و سپس این کار را انجام دهید.اگر قابل شستشو در ماشین لباسشویی نباشد، این روش می تواند صدمات زیادی به آن وارد کند.

همچنین با در نظر داشتن برخی تدابیر مراقبتی می توانید طول عمر سایبان فضای باز خود را افزایش دهید. اگر کل مدت تابستان چتر و سایبان خود را در معرض نور خورشید قرار دهید باعث می شود به زودی رنگ و جلای خود را از دست دهد. بهتر است هنگامیکه از آن استفاده نمی کنید، آن را جمع کنید تا در برابر نور خورشید محافظت شود و اگر روکشی دارید می توانید بر روی آن قرار دهید. این امر نیز حائز اهمیت است که به هنگام نزدیک شدن بارش های سنگین و شرایط آب و هوایی خشن، چتر و سایه بان خود را به یک مکان سر پوشیده و امن منتقل کنید. اگر تا به حال تجربه استفاه از سایبان در هوای بارانی و بادی را داشته باشید می دانید که باد تمایل دارد به درون چتر و سایبان راه یابد و قسمت درونی آن را به سمت بیرون خم کند و اگر به اندزه کافی قوی باشد قادر به این کار خواهد بود. اتفاق مشابهی می توانند برای چتر های فضای باز نیز رخ دهد پس بنابراین قبل از نزدیک شدن هر گونه طوفان که باعث خسارت دیدن سایه بان شما خواهند شد، اطمینان حاصل کنید که چتر و سایه بان شما به مکان امنی منتقل شده است.

اگر چتر و سایه بان شما چوبی است به سادگی با روکش زدن بر روی آن می توانید جلوه آن را به طور کلی تغییر دهید. اما انجام این کار را به افراد با تجربه در زمینه چوب واگذار کنید و اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید توصیه می شود که سایبان خود را به یک متخصص برای انجام این کار بسپارید. اما اگر اصرار دارید که خودتان این کار را انجام دهید اطمینان حاصل کنید که هر بخش را جدا کرده و به طور مجزا آن را رنگ کنید در غیر اینصورت به هنگام سرهم سازی مجدد پس از خشک شدن رنگ خواهید دید که قطعات آن به یکدیگر گیر خواهند کرد. مراقبت و نگهداری مناسب از وسیله فضای باز شما باعث می شود عمر مفید آن افزایش یافته و شما بیشتر از آن لذت ببرید. این کار همچنین به لحاظ اقتصادی نیز به نفع شما خواهد بود چرا که مجبور نخواهید بود که چتر و سایه بان فضای باز خود را به سرعت عوض کرده و جایگزین کنید.

سرمایه گذاری با مبلمان ساخته شده از چوب درخت خیزران (راتان)

در دهه های اخیر، مبلمان فضای باز چوب درخت خیزران (راتان) از یک محصول با محبوبیت نسبی به محصولاتی فراگیر در تمامی باغ ها و فضاهای روباز در جوامع غربی تبدیل شده اند. ترکیب منحصر به فرد این محصول با جاذبه های بصری در کنار ویژگی هایی از قبیل دوام، استحکام، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی این محصول را به یک محبوبیت خاص در بین صاحبان املاک در جوامع غربی رسانده است و در نتیجه آن مبلمان فضای باز چوب خیزران به محصولی محبوب و پرطرفدار تبدیل شده است.
جدای از محبوبیت، مشتریان زیادی هنوز در این مورد شک دارند که آیا مبلمان باغی ویلایی ساخته از چوب خیزران یک سرمایه گذاری مناسب محسوب می شود یاخیر؟
قیمت های بسیار سنگین و بازدارنده این مجموعه ها گاهی صاحبان املاک را در خصوص سرمایه گذاری و خریداری آنها کمی محتاط می کند و اغلب افراد علاقه دارند مبلمانی که در جلوی چشمان آنها قرار می گیرد ارزش سرمایه گذاری و پول پرداخت شده به آنها را داشته باشد و آن را جلوه دهد.میزان جدیت پرداختن به این موضوع در بین مشتریان مختلف، متفاوت است اما مطالب زیر به شما یک دیدگاه متعادل و بیطرفانه در خصوص فاکتورهای مختلف در خصوص پاسخگویی به این موضوع را می دهد.

مبلمان فضای باز

جذاب، با دوام و مقاوم

بیشتر مباحث مطرح شده در خصوص مبلمان چوب درخت خیزران (راتان) باید حول موضوعاتی از قبیل ظاهر جذاب، دوام و مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی و سایر فاکتورهای خارجی باشد. تمامی آنها ویژگی هایی حقیقی و اثبات شده این محصولات بوده و اغلب صاحبان املاک این یک یا تعدادی از این موارد را مبنای تصمیم گیری خود به هنگام خرید این مبلمان فضای بازقرار می دهند.

به عنوان مثال مبلمان فضای باز چوب خیزران تنوع بالایی به هنگام استفاده در باغ ها را دارند که فارغ از مسائل زیبایی شناختی و کیفیت آنها، جنبه های بصری این محصولات به تنهایی می تواند به عنوان توجیه این سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.

اما خواسته برخی دیگر از مشتریان در کنار زیبایی و جلوه خوب و مناسب آنها در باغ یا پاسیو ، دوام و مقاومت آنها در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و ایستادگی مواد اولیه آن در برابر استهلاک و استفاده روزمره می باشد.

به علاوه به منظور حصول اطمینان از مقاومت آنها در برابر شرایط مختلف آب و هوایی معمولا از رزین هایی مخصوصی بر روی پلیمرهای ترکیبی استفاده می شود که می توانند این نگرانی را رفع کنند.

با در نظر گرفتن تمامی این مسائل، به راحتی می توان فهمید که تمام ادعاهای مطرح شده در مورد مبلمان فضای باز چوب خیزران صحیح می باشد. این مواد در حقیقت با دوام، متنوع، جذاب و مقاوم می باشند. تمام ای موارد گواهی بر این موضوع است که این نوع مبلمان فضای باز یک سرمایه گذاری خوب به حساب می آیند، اما قبل از تصمیم گیری در نظر گرفتن سایر جنبه ها نیز حائز اهمیت می باشد که در پاراگراف های بعدی مورد بحث قرار گرفته است.

قیمت در برابر استفاده

همانطور که قبلا نیز در این مقاله ذکر شد این مبلمان فضای باز مزایای زیادی از قبیل تنوع پذیری و کیفیت ساخت را دارا می باشند اما قبل از خرید آنها باید میزان استفاده از آنها را نیز در نظر بگیریم.
به طور مجزا، این دست مبلمان فضای باز قطعا یک سرمایه گذاری خوب محسوب می شوند اما صاحبان املاک از این موضوع آگاه هستند که هر یک از این مجموعه ها می تواننند آنها را با مشکل مواجه کنند پس در نتیجه میزان استفاده از مبلمان باغی ویلایی را قبل از تصمیم گیری در خصوص خرید آنها را وارد معادلات خود می کنند.

قطعا شرایط آب و هوایی که این مبلمان فضای باز مورد استفاده قرار خواهند گرفت نقش مهمی در میزان طول عمر آنها ایفا می کند اگرچه همانطور که ذکر شد این مواد در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم هستند اما واضح است که طول عمر آنها در محیط های تحت بارندگی های سنگین به اندازه بخش های گرم و خشک نخواهد بود.

بسیاری از صاحبان املاک در مناطق غیر معتدل علاقه مند به سرمایه گذاری برای تفریحات چند هفته ای از مبلمان باغی ویلایی خود هستند اما این موضوع می تواند یک فاکتور تعیین کننده به حساب آید به ویژه اگر مبنای تصمیم گیری بر اساس منابع مالی و بودجه باشد.

در نهایت پاسخ روشنی برای این مسئله که استفاده از مبلمان چوب درخت خیزران (راتان) یک سرمایه گذاری مناسب محسوب می شود یا خیر وجود ندارد. دقیقا مشابه با حالتی که تصمیم گیری شما وابسته به چند متغیر باشد که شرایط در هر موقعیت با موقعیت قبلی و بعدی متفاوت است. اما امیدواریم این مقاله در خصوص بیان جنبه های مختلف این مبلمان فضای بازکه تاثیرگذار در معیارهای تصمیم گیری شما برای سرمایه گذاری بر روی آنها است، موفق آمیز بوده باشد.

چتر و سایبان

ترمیم و تعمیر مبلمان خیزران (راتان)

تعمیر و ترمیم این دست از مبلمان ساخته شده از چوب درخت خیزران (راتان) کار سخت و دشواری نمی باشد و هر فرد با مشاهده تنها چند ویدئو در سایت های آموزشی قادر به این کار خواهد بود.
در اینجا به ارائه ایده هایی در این مورد خواهیم پرداخت:

1-چگونگی ترمیم شیارها و ترک ها در مبلمان (راتان)

چوب درخت خیزران ، می تواند در طول چندین سال خشک شده و به سادگی ترک بخورد ، اما جلوگیری از وقوع این مشکل نیز امکان پذیر می باشد. استفاده از روغن گیاهی جوشانده شده بر روی این مبلمان فضای باز به طور سالانه می تواند این مشکل را رفع کند.

به این منظور از یک برس بزرگ و ضخیم استفاده کرده و هر مقدار روغن که چوب درخت خیزران قادر به جذب آن می باشد را مورد استفاده قرار دهید و سپس مقادیر اضافی روغن را از روی سطح آن با استفاده از یک تکه پارچه بزدایید.

2-چگونه مبلمان (راتان) را رنگ آمیزی کنید.

ساده ترین روش برای این کار استفاده از اسپری رنگ می باشد. برای این کار مبلمان فضای باز را پاکسازی کرده و اجازه دهید که خشک شود. در ابتدا یک لایه نازک به عنوان پوشش اولیه و سپس بر روی آن 3-2 لایه از رنگ مورد نظرتان را قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای خشک شدن رنگ در بین لایه های پوشش مختلف را به مبلمان خود داده اید.

استفاده بیش از حد رنگ در هر لایه باعث افزایش غلظت و برآمدگی سطح می شود و ممکن است به یک نقاش حرفه ای برای پرداخت و صیقل دادن مجدد سطح مورد نظر نیاز پیدا کنید.

مبلمان فضای باز

3- چگونه سطح چوب درخت خیزران (راتان) را مجدد پرداخت کرده و صیقل دهید.

یکی از روش های ترمیم این مبلمان فضای باز پرداخت مجدد سطح آن می باشد. برای این کار مثل همیشه سطح مورد نظر را پاکسازی کرده و اجازه دهید به طور کامل خشک شود.

از سمباده های مایع موجود در بازار برای صیقل دادن سطوح مورد نظر خود استفاده کنید چراکه استفاده از سمباده های معمولی در مورد چوب درخت خیزران (راتان) قابل استفاده نمی باشد.

اگر قصد استفاده از روکش نهایی به رنگ مشابه با رنگ زمینه مبلمان فضای باز خود را دارید از 2 لایه نازک استفاده کرده و زمان کافی برای خشک شدن بین لایه ها را به آن بدهید. اما اگر قصد استفاده از رنگی متفاوت دارید باید از تعداد لایه های بیشتری برای دستیابی به هدف خود استفاده کنید.

هم اکنون شما تکنیک های زیادی به منظور مراقبت و تمیزکاری و ترمیم مبلمان خیزران خود را فرا گرفته اید. ترمیم و در گاهی مواقع پرداخت کردن سطح مبلمان شما به طور جدی بر عمر مفید آن تاثیرگذار خواهد بود و موجب افزایش آن می شود.

با این کار چهره باغ شما آماده میزبانی و پذیرائی از مهمانان و اعضای خانواده تان خواهد بود. به علاوه در حال حاضر شما اطلاعات کلی بیشتری در خصوص چوب درخت خیزران (راتان)دارید و به هنگام خرید این نوع مبلمان می دانید که به دنبال چه چیز هستید.

در نتیجه انتخابی آگاهانه و هوشمندانه در خصوص انتخاب مبلمان راتان خواهید داشت که سال های زیادی برای شما عمر کند.

چتر و سایبان

انواع چتر و سایبان

شرکت کنزي ارائه دهنده انواع چتر و سايبان با بيش از يك دهه سابقه

در امر تجهيز مبلمان و مصنوعات فضاي باز و فودكورتي و با تنوع بيش از يكصد مدل و طرح لوكس

مبلمان چوبی در فضای باز

اگر شما به دنبال مبلمان چوبی برای فضای باز و باغ یا حیاط خود هستید احتمالا تا به حال متوجه شده اید که مبلمان چوبی برای فضای باز محبوبیت سابق را ندارد، این به این دلیل است که جایگزین هایی که برای مبلمان فضای باز معرفی شده اند ارزان تر از چوب می باشند. به عنوان مثال فلز و پلاستیک به راحتی می توانند توسط کارگاه های صنعتی و توسط ماشین تولید شوند و نیاز به مهارت و تخصص فردی نجار ندارند و همچنین از دیدگاه مالک نیز به رسیدگی کمتری نسبت به مبلمان چوبی برای نگه داری نیاز دارند. اما مبلمان چوبی گران بوده و نیاز به هنر و مهارت فردی برای تولید دارند ولی در عوض همسایه شما به سادگی نخواهد توانست مشابه مبلمان باغ شما را ازمغازه ها پیدا کند و برای شما منحصر به شما و فضایتان خواهد بود. به علاوه، اگرچه موادی مشابه به چوب در بازار عرضه می شود ولی در حقیقت هیچ چیز جای چوب اصلی را نخواهد گرفت و بر هیچ کس پوشیده نیست که مبلمان چوبی در زیبایی بی همتا هستند.

با اختلاف زیاد، مرسوم ترین مبلمان چوبی مورد استفاده در فضای باز مبلمان تولید شده از چوب درخت ساج است. چوب درخت ساج کارآیی و دوام بیشتری نسبت به سایر چوب های موجود برای مقابله با شرایط فضای باز را دارد. هر چند این موضوع باعث محدود شدن گزینه های انتخاب شما می شود اما اگر به دنبال تولیدات چوبی هستید، اولویت را به ساج بدهید. شما می توانید از هر نوع چوبی که مد نظرتان است برای استفاده در تولید مبلمان فضای باز خود بهره بگیرید اما باید به این نکته توجه کنید که در این صورت محصولات شما هر یک یا دو سال یکبار نیاز به رسیدگی، درز گیری و بتونه کاری خواهد داشت. اگر علاقه ای به استفاده از ساج ندارید ، حداقل مقاومت چوب مورد نظرتان را قبل از خرید در برابر آفت ها و عوامل فاسد کننده چوب بررسی کنید. حتی افراد بسیار پولدار نیز حاضر به پرداخت هزینه های هنگفت برای تهیه مبلمان در فضای باز که ممکن است یک یا دو سال در شرایط فضای باز عمر کنند نیستند. مبلمان چوبی عموما بهترین گزینه برای استفاده در فضای باز باغ و حیاط می باشد چون که اولا، باعث ایجاد یک فضای زیبا در باغ شما می شود و به عنوان مثال استفاده از مبلمان فلزی موجب ایجاد یک عدم تطابق در فضای باغ شما می شود. ثانیا، معمولا از مبلمان باغ در فضای باز کمتر استفاده می شود و عموما استفاده از مبلمان پاسیو مرسوم است که باعث می شود از مبلمان باغی استفاده کمتری شود و در نتیجه عمر بیشتری خواهند داشت. اما یک امکان بالقوه برای خرابی آنها، آفت ها هستند که در دو دسته بندی مختلف موجود می باشند که استفاده از مشاوره ها و کنترل های یک باغبان حرفه ای می تواند ایده خوبی برای رفع این مشکل باشد. اجتناب از کاشتن گل ها در فضای باغ که می تواند عاملی برای جذب آفت ها باشد نیز راهکاری مناسب است. و همین طوراگر کمبود درخت و سایه دارید بهترین کار استفاده از چتر و سایبان است.

مبلمان فضای باز

مبلمان چوبی در فضای باز می تواند در پاسیو یا باغ مورد استفاده قرار گیرد. اگر شما منابع مالی کافی در اختیار دارید انواع مختلفی از مبلمان چوبی وجود دارد که ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از مبلمان تولید شده از درخت ساج همچنان بهترین گزینه ممکن به نظر می رسد اما اگر پاسیو یا بالکن شما دارای سقف می باشد شما این امکان را خواهید داشت که از محصولات چوبی دیگر نیز بهره ببرید. تحت هر شرایطی مبلمان مورد استفاده در فضای باز نیاز به نگه داری و تعمیر خواهند داشت اما هر چه توجه و مراقبت بیشتری از آنها بکنید عمر آنها بیشتر خواهد بود و سرمایه گذاری انجام شده بر روی آنها منطقی تر به نظر خواهد رسید.

ضعف مبلمان چوبی برای فضای باز

ضعف استفاده از چوب در کاربری های فضای باز نشان از قدرت مصالح جایگزین نیست و اگر شما طرفدار سر سخت چوب هستید باید بدانید که این گزینه همچنان یک انتخاب بسیار خوب محسوب می شود اما دلایل استفاده از مصالح جایگزین در بازار و افزایش سهم آنها در سبد خرید مردم منطقی و متقاعد کننده می باشد. تولیدات بتنی و آلومینیومی بسیار شیک و تاثیر گذار هستند. مبلمان پلاستیکی همچنین شیک تر و محکم تر از آن چیزی هستند که خریداران تصور می کنند. امروزه این امکان وجود دارد که در فضای باز منزل یا باغ خود از مبلمانی استفاده کنید که نیاز به رسیدگی کمتری برای نگه داری دارند ولی همچنان زیبا به نظر می رسند که می تواند ساخته شده از چوب یا هر مصالح مدرن دیگری باشد.

مبلمان چوبی در فضای باز

اگر شما به دنبال مبلمان چوبی برای فضای باز و باغ یا حیاط خود هستید احتمالا تا به حال متوجه شده اید که مبلمان چوبی برای فضای باز محبوبیت سابق را ندارد، این به این دلیل است که جایگزین هایی که برای مبلمان فضای باز معرفی شده اند ارزان تر از چوب می باشند. به عنوان مثال فلز و پلاستیک به راحتی می توانند توسط کارگاه های صنعتی و توسط ماشین تولید شوند و نیاز به مهارت و تخصص فردی نجار ندارند و همچنین از دیدگاه مالک نیز به رسیدگی کمتری نسبت به مبلمان چوبی برای نگه داری نیاز دارند. اما مبلمان چوبی گران بوده و نیاز به هنر و مهارت فردی برای تولید دارند ولی در عوض همسایه شما به سادگی نخواهد توانست مشابه مبلمان باغ شما را ازمغازه ها پیدا کند و برای شما منحصر به شما و فضایتان خواهد بود. به علاوه، اگرچه موادی مشابه به چوب در بازار عرضه می شود ولی در حقیقت هیچ چیز جای چوب اصلی را نخواهد گرفت و بر هیچ کس پوشیده نیست که مبلمان چوبی در زیبایی بی همتا هستند.

با اختلاف زیاد، مرسوم ترین مبلمان چوبی مورد استفاده در فضای باز مبلمان تولید شده از چوب درخت ساج است. چوب درخت ساج کارآیی و دوام بیشتری نسبت به سایر چوب های موجود برای مقابله با شرایط فضای باز را دارد. هر چند این موضوع باعث محدود شدن گزینه های انتخاب شما می شود اما اگر به دنبال تولیدات چوبی هستید، اولویت را به ساج بدهید. شما می توانید از هر نوع چوبی که مد نظرتان است برای استفاده در تولید مبلمان فضای باز خود بهره بگیرید اما باید به این نکته توجه کنید که در این صورت محصولات شما هر یک یا دو سال یکبار نیاز به رسیدگی، درز گیری و بتونه کاری خواهد داشت. اگر علاقه ای به استفاده از ساج ندارید ، حداقل مقاومت چوب مورد نظرتان را قبل از خرید در برابر آفت ها و عوامل فاسد کننده چوب بررسی کنید. حتی افراد بسیار پولدار نیز حاضر به پرداخت هزینه های هنگفت برای تهیه مبلمان در فضای باز که ممکن است یک یا دو سال در شرایط فضای باز عمر کنند نیستند. مبلمان چوبی عموما بهترین گزینه برای استفاده در فضای باز باغ و حیاط می باشد چون که اولا، باعث ایجاد یک فضای زیبا در باغ شما می شود و به عنوان مثال استفاده از مبلمان فلزی موجب ایجاد یک عدم تطابق در فضای باغ شما می شود. ثانیا، معمولا از مبلمان باغ در فضای باز کمتر استفاده می شود و عموما استفاده از مبلمان پاسیو مرسوم است که باعث می شود از مبلمان باغی استفاده کمتری شود و در نتیجه عمر بیشتری خواهند داشت. اما یک امکان بالقوه برای خرابی آنها، آفت ها هستند که در دو دسته بندی مختلف موجود می باشند که استفاده از مشاوره ها و کنترل های یک باغبان حرفه ای می تواند ایده خوبی برای رفع این مشکل باشد. اجتناب از کاشتن گل ها در فضای باغ که می تواند عاملی برای جذب آفت ها باشد نیز راهکاری مناسب است. و همین طوراگر کمبود درخت و سایه دارید بهترین کار استفاده از چتر و سایبان است.

مبلمان فضای باز

مبلمان چوبی در فضای باز می تواند در پاسیو یا باغ مورد استفاده قرار گیرد. اگر شما منابع مالی کافی در اختیار دارید انواع مختلفی از مبلمان چوبی وجود دارد که ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از مبلمان تولید شده از درخت ساج همچنان بهترین گزینه ممکن به نظر می رسد اما اگر پاسیو یا بالکن شما دارای سقف می باشد شما این امکان را خواهید داشت که از محصولات چوبی دیگر نیز بهره ببرید. تحت هر شرایطی مبلمان مورد استفاده در فضای باز نیاز به نگه داری و تعمیر خواهند داشت اما هر چه توجه و مراقبت بیشتری از آنها بکنید عمر آنها بیشتر خواهد بود و سرمایه گذاری انجام شده بر روی آنها منطقی تر به نظر خواهد رسید.

ضعف مبلمان چوبی برای فضای باز

ضعف استفاده از چوب در کاربری های فضای باز نشان از قدرت مصالح جایگزین نیست و اگر شما طرفدار سر سخت چوب هستید باید بدانید که این گزینه همچنان یک انتخاب بسیار خوب محسوب می شود اما دلایل استفاده از مصالح جایگزین در بازار و افزایش سهم آنها در سبد خرید مردم منطقی و متقاعد کننده می باشد. تولیدات بتنی و آلومینیومی بسیار شیک و تاثیر گذار هستند. مبلمان پلاستیکی همچنین شیک تر و محکم تر از آن چیزی هستند که خریداران تصور می کنند. امروزه این امکان وجود دارد که در فضای باز منزل یا باغ خود از مبلمانی استفاده کنید که نیاز به رسیدگی کمتری برای نگه داری دارند ولی همچنان زیبا به نظر می رسند که می تواند ساخته شده از چوب یا هر مصالح مدرن دیگری باشد.

آشنایی با مبلمان ساخته شده از چوب درخت خیزران (راتان)

از حدود قرن 18 مبلمان ساخته شده از چوب درخت خیزران در بین مردم طرفدارانی پیدا کردند که شامل هر دو کاربرد در فضای باز و سر پوشیده می شد.
این مبلمان فضای باز حتی تحت شرایط سخت محیطی و استفاده بیش از حد، در صورت رسیدگی و مراقبت مداوم دوام بالایی دارند. در این راهنما اطلاعاتی در این خصوص ارائه خواهد شد.

مبلمان ساخته شده از چوب درخت خیزران چیست؟این مبلمان فضای باز بسیار سبک، ظریف و با دوام ساخته شده از ساقه های بافته شده و بدنه درخت خیزران یا مواد مصنوعی دیگر که به اینصورت به هم بافته شده اند، می باشند.

مبلمان ساخته شده از چوب درخت خیزران چه مدت دوام می آورد؟در مصارف معمولی در فضای سر پوشیده هر دو نوع طبیعی و مصنوعی از این مبلمان فضای باز انتظار می رود که در حدود 30-20 سال عمر کند البته با این شرط که رویه و روکش های آن هر 10-5 سال تعویض شود. اما اگر قرار است در فضاهای سرباز مورد استفاده قرار گیرد توصیه می شود که در فصل زمستان به یک فضای سر پوشیده منتقل شود، در غیر اینصورت طول عمر آن کاهش قابل توجهی خواهد داشت. مبلمان مصنوعی چوب درخت خیزران (راتان) در حدود 20 سال معمولا عمر می کنند.

مبلمان فضای باز

توصیه هایی کلی در خصوص استفاده از مبلمان ساخته شده از چوب درخت خیزران در باغ

این دسته از مبلمان فضای باز در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند و کمتر نیاز به ترمیم و نگهداری دارند هرچند اندکی توجه و مراقبت موجب افزایش طول عمر آنها می شود. در اینجا برخی از نکاتی که به شما کمک خواهد کرد مبلمانی با ظاهری عالی در تمام طول عمرش داشته باشید، ارائه شده است:

1-روکش های مبلمان باغی ویلایی

بهترین روش برای نگهداری از مبلمان فضای آزاد مورد استفاده در باغ، روکش می باشد که در فصول زمستان و در مواقع بارندگی بسیار کارساز می باشد.این روکش ها به صورت آماده توسط تولیدکنندگان مختلف به بازار عرضه می شوند و به راحتی سازگار و مناسب با مبلمان باغ مورد استفاده شما خواهند بود.
بهترین نوع روکش ساخته شده از پلی استر با پشتی PVC به همراه شیارهای عبور آب می باشد. از آنجایی که این روکش ها ضدآب می باشند بهترین گزینه برای مبلمان ساخته شده از چوب درخت خیزران (راتان) و سایر مواد طبیعی می باشند.

2-هنگامی که از کوسن های رو مبلی استفاده نمی کنید، آنها را به فضای سرپوشیده منتقل کنید.

اغلب کوسن های این مبلمان فضای باز “ضد بارش” هستند و نه “ضد آب”. بدین معنا که ممکن است آب را جذب کنند و در دراز مدت به ویژه در مناطق سردسیر رنگ خود را از دست بدهند.

3-مبلمان باغی ویلایی را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.

یکی دیگر از مراقبت ها در خصوص مبلمان باغی ویلایی اجتناب از تابش مستقیم اشعه مضر UV به آنها می باشد. انرژی خورشید می تواند موجب سوختگی، رنگ پریدگی و تضعیف ماده سازنده مبلمان باغ شما شود. این موارد بیشتر در خصوص مواد مصنوعی، پلاستیکی صادق می باشد ولی در مورد مواد طبیعی همچون چوب درخت خیزران (راتان) نیز قابل وقوع هستند.

4-مکان صندلی ها را هر از چند گاهی تغییر دهید.

قطعا در باغ، پاسیو یا بالکن شما مناطقی هستند که به نسبت سایر نقاط نور بیشتری دریافت می کنند و اعضای خانواده شما نیز هریک محل مورد علاقه خود را بر سر میز دارند. تمامی این عوامل باعث می شوند قسمت هایی از مبلمان و صندلی های شما رنگ متفاوتی از سایر قسمت ها داشته باشد. برای رفع این مشکل به سادگی می توانید با تغییر محل صندلی ها به مانند تعویض چرخ های خودرو تان به پوششی یکپارچه و یکدست برسید.

5- به هنگام جابجایی این مبلمان مراقب باشید.

مبلمان ساخته شده از چوب درخت خیزران (راتان) بسیار سبک و مقاوم می باشند که یکی از مزایای آنها محسوب می شود. اما این امر ممکن است کاربران را به هنگام جابجایی آنها دچار سردرگمی کند. اگر مراقب نباشید ممکن است به بافت های آن لطمه بزنید پس اطمینان حاصل کنید که به هنگام جابجایی آنها از چارچوب محکم آن گرفته و هرگز از قسمت های انعطاف پذیر بافته شده آنها برای بلند کردن و جابجایی استفاده نکنید.

6- در صورت ریخته شدن مایعی بر روی آنها سریعا آن را تمیز و خشک کنید.

هرگاه مایعی بر روی قسمتی از مبلمان راتان ریخته شود سریعا با یک دستمال مرطوب باید آن را به گونه ای تمیز کنیم که آثاری از لکه بر روی آن باقی نماند.

7-از پایه های مبلمان بیرون از منزل محافظت کنید.

هنگامی که افراد به محافظت از مبلمان فضای باز خود می اندیشند اولین قسمتی که توجه آنها را جلب می کند پایه ها خواهد بود. بسته به نوع طراحی، این قسمت می تواند ساخته شده از پلاستیک، چوب و یا حتی فولاد روکش دار باشد. مراقب باشید که به هنگام جابجا کردن آنها بر روی سطوح بتنی و سنگ فرش ها بر روی زمین ساییده نشوند و آنها را همانند سایر قسمت ها تمیز نگه دارید و بیش از این مراقبتی در خصوص این قسمت ها توصیه نمی شود.

8- از کوسن ها و بالشت های رو مبلی استفاده کنید.

جنبه مراقبتی دیگر در خصوص این مبلمان فضای باز ، استفاده از کوسن ها می باشد. این کوسن ها گاهی اوقات به طور کامل با هدف راحتی کاربران مورد استفاده قرار نمی گیرند و نیم نگاهی به طول عمر مفید مبلمان فضای باز نیز دارند. کیف پول، گوشی های موبایل، کلیدها، خودکار و سایر اقلام تیزی که در جیب کاربران قرار دارند گاهی اوقات باعث فرو رفتن در بافت های این مبلمان و تخریب آن می شوند. این کوسن ها باعث پخش شدن این فشار در یک سطح وسیع تر شده و فشار متمرکز کمتری به بافت های مبلمان وارد می کنند.

انتخاب مبلمان فضاي باز

اگرچه مبلمان چوبي، انتخابي پرطرفدار براي فضاهاي باز مي باشند، اما هر نوع چوبي مناسب استفاده در باغ يا فضاي باز شما نخواهد بود. مبلمان فضاي باز به عنوان اقلامي براي استفاده روزمره به حساب مي آيند و شما قبل از انتخاب مبلمان فضاي باز با توجه به نيازها و خواسته هايتان، اين نكته را هم بايد مد نظر قرار دهيد.

Outdoor-furniture

ملاحظاتي براي خريد مبلمان فضاي باز

تصميم بگيريد كه در چه مكاني مبلمان فضاي باز خود را قرار خواهيد داد. آيا در معرض عوامل طبيعي خواهد بود؟
آيا بر روي آن چتر و سايبان نصب خواهد شد؟ اگر در يك مكان كاملا محافظت شده نسبت به عوامل طبيعي مبلمان خود را قرار خواهيد داد، مي توانيد از چوب هاي نرم مانند چوب درخت كاج استفاده كنيد ولي به خاطر داشته باشيد كه اين جنس براي استفاده در مكان هاي باز و در معرض عوامل طبيعي گزينه مناسبي نخواهد بود.

همچنين اين نكته را هم در نظر بگيريد كه آيا مبلمان فضاي باز خود را بر روي يك سطح سخت يا نرم قرار خواهيد داد، به عنوان مثال بر روي چمنزار. قرار دادن مبلمان فضاي باز بر روي سطوح سخت باعث مي شود در برابر عوامل ايجاد فساد و پوسيدگي در چوب محافظت شوند. اگر قصد داريد مبلمان فضاي باز را بر روي سطوح نرم قرار دهيد بهتر است از يك لايه لاستيكي يا فلزي در حد فاصل مبلمان فضاي باز و سطح نرم مورد نظر استفاده كنيد.
وضعيت آب و هوايي منطقه خود را بررسي كنيد. رطوبت، گرماي خورشيد، ميزان بارش، ميزان بخار آب در هوا همگي بر روي چوب تاثير مي گذارند. در اين شرايط ممكن است مبلمان فضاي باز شما نيازمند محافظت و تعميرات اضافي باشد. به عنوان مثال، ممكن است مجبور شويد چتر وسايبان بر روي آنها نصب كنيد. اغلب چوب ها به سختي در شرايط مرطوب دوام مي آورند مگر اينكه از مبلماني از جنس درخت ساج استفاده كنيد.

بهترين انتخاب ها مبلمان فضاي باز

به هنگام انتخاب مبلمان فضاي باز و مبلمان باغي ويلايي گزينه هاي زيادي پيش روي شما خواهد بود و در اينجا تعدادي از پرطرفدارترين انتخاب ها كه به رسيدگي و تعميرات كمتري نياز دارند را به شما معرفي خواهيم كرد. شما مجبور نيستيد از مبلمان تمام چوبي استفاده كنيد چرا كه قاب هايي از تركيب چوب و فلز در بازار موجود مي باشند.

درخت ساج

اين جنس چوب اخيرا توجه علاقه مندان به مبلمان فضاي آزاد را به خود جلب كرده است كه دليل خوبي براي اين طرفداري نيز دارند. اين يك سرمايه گذاري مناسب محسوب مي شود. اگرچه چوب درخت ساج خيلي گران تر از ساير چوب ها مي باشد اما به علت دوام، مقاومت در برابر شرايط مختلف آب و هوايي و نياز به مراقبت هاي كمتر به نسبت ساير چوب ها طرفداران خود را حفظ كرده است.

درخت اكاليپتوس

چوب اين درخت نيز مي تواند تقريبا به اندازه چوب درخت ساج عمر كند مشروط به اينكه هر ساله با تركيب آب و اكريليك محافظت شود. اين چوب همچنين ارزان تر مي باشد كه در نوع خود يك مزيت محسوب مي شود.
درخت سدر
چوب اين درخت هر چند به اندازه دو نوع قبلي عمر نمي كند ولي مي تواند چند دهه براي شما كار كند در صورتي كه با روش هاي مناسب نگه داري و محافظت شود. اين چوب هر ساله به روكش كاري با روغن نياز دارد.

ساخت و ساز و كيفيت

هنگاميكه قصد خريد قطعات براي ساخت مبلمان فضاي باز و مبلمان باغي ويلايي خود را داريد اطمينان حاصل كنيد كه از قطعات با كيفيت ساخته شده باشند. به عبارت ديگر ميزان توجه يكساني با مبلمان منزل را صرف اين موضوع كنيد. از مبلماني كه در اتصالات آنها از چسب يا منگنه استفاده شده است دوري كنيد چراكه اين انواع به راحتي مي توانند از هم جدا شوند.
بسياري از مبلمان هاي فضاي باز ارزان قيمت از اين اتصالات بهره مي برند كه تعمير و جايگزيني اين اتصالات به صورت فصلي بسيار گران تر از قيمت خود مبلمان فضاي باز تمام مي شود.
اطمينان حاصل كنيد كه تمام اتصالات محكم است و ترجيحا از اتصالاتي استفاده كنيد كه به صورت تركيبي و ادغام شده مي باشند چرا كه اين نوع از اتصالات كارآيي بهتري دارند. هر يك از پيچ هاي استفاده شده در اتصالات بايد از فولاد ضد زنگ بوده يا داراي روكش هاي ضد زنگ باشند. به ياد داشته باشيد كه مبلمان باغي ويلايي شما در فضاي باز و در معرض عوامل طبيعي قرار خواهد گرفت. زنگ زدن اين پيچ ها نه تنها باعث تخريب ظاهر مبلمان فضاي باز شما مي شوند بلكه دوام آن را نيز تحت تاثير قرار مي دهند.

نکات انتخاب چتر و سایبان

12